Як вибрати меблі. Спальня

Часто спальню поєднують з кабінетом або зоною відпочинку. Перше небажано, оскільки сусідство ліжка і робочого куточка з комп’ютером не дуже корисно для здоров’я. Поєднання спальні із зоною відпочинку більш правильно.
Модний і зручний варіант – поєднання спальні і вбиральні. За розсувними дверима ховається ціла кімнатка, де на просторих полицях і вішалках в порядку зберігається одяг. Сюди можна зайти, вибрати відповідну річ і спокійно переодягнутися, подивившись у дзеркало.
Якщо спальню роблять окремою, для неї відводять невелике приміщення.
Традіционно меблі для спалень продаються у вигляді гарнітурів, які включають ліжко, шафу для одягу, комод, прикроватні тумбочки, туалетний столик і дзеркало (або трюмо). Такий набір автоматично забезпечує єдність стилю у всій кімнаті. У багатьох меблевих салонах можна скомплектувати спальню поелементно.
Спальня – найзатишніше і інтимне місце в будинку, приховане від сторонніх очей. Тому, вибираючи для неї меблі, можна відійти від загальноприйнятих канонів і дати волю фантазії. При цьому стильове вирішення спальні може відрізнятися від інших приміщень будинку. У спальні доречні всі стилі і напрями: химерне бароко і строгий мінімалізм, консервативна класика і відвертий хай-тек – головне, щоб вам було приємно тут знаходитися.
В кольоровій гаммі спальні тони зазвичай бувають нейтральними, заспокійливими: перлинно-сірий, світло-блакитний, світло-рожевий і тому подібне Ці фарби в інтер’єрі спальні прекрасно поєднуються з кольором натурального дерева.
В спальні важливо продумати систему освітлення. Люстра на стелі повинна стати джерелом яскравого світла, а світильники в узголів’ях ліжка створять затишок і дадуть можливість почитати перед сном.
Головний предмет в спальні – ліжко. При виборі ліжка зверніть увагу на міцність грат і якість матраца. Кращі види покриттів для матраца – бавовна, льон або шерсть, а краща набивка – кокосова стружка або морські водорості.
В комод (низька шафа з висувними ящиками) зазвичай кладуть постільну білизну.
Шафа-купе або традиційна платтяна шафа – обов’язковий атрибут сучасної спальні. У шафі зберігається велика частина одягу господарів будинку, а розсувні або складні двері «купе» дозволяють заощадити місце в кімнаті. Дверцята шафи часто роблять дзеркальними, таким чином візуально збільшуючи площу приміщення.
Майже всі виробники і продавці спальних гарнітурів дають гарантію на свої вироби: від 1 року до 25 років. Термін служби меблів залежить також від використаних матеріалів і інтенсивності експлуатації.
В якості матеріалів у виробництві корпусних меблів для спалень зазвичай застосовуються сучасні ДСП, МДФ і інші плити з надійним покриттям з натуральної шпони і полімерів – ламінату і меламіну. Якщо дозволяють засоби, краще віддати перевагу МДФ як міцнішому і екологічно чистішому матеріалу. При купівлі спального гарнітуру з ДСП вимагайте у продавця гігієнічний сертифікат, в якому має бути вказаний рівень виділення формальдегідів.
Найдорожчі моделі корпусних меблів зроблені з масиву деревини, хоча зазвичай дерево у вигляді шпону використовується лише для обробки фасадів.
Ламінат і меламін застосовуються як штучні покриття для ДСП і інших плит. Меламіном покривають поверхні, не розраховані на великі механічні навантаження, тоді як ламінат товщий, міцніший і довговічніший.